• ۱۱۶۷۸
  • ۱ / ۱۰ / ۱۳۹۷
جلسه روسای آزمایشگاههای جامع تحقیقات (فاز دوم)، در دفتر معاونت تحقیقات و فناوری برگزار شد.

جلسه روسای آزمایشگاههای جامع تحقیقات (فاز دوم)، روز یکشنبه ۲۹ مهرماه با حضور آقایان دکتر ملک زاده، دکتر عبادی فر و دکتر واسعی، در دفتر معاونت برگزار شد....

در آغاز جلسه آقای دکتر ملک زاده به بیان توضیحاتی درخصوص عملکرد، کارآیی و چشم انداز آینده شبکه آزمایشگاههای جامع تحقیقاتی پرداختند.

در ادامه آقای دکتر عبادی فر اظهار داشتند آزمایشگاه­های جامع تحقیقاتی بعنوان زیرساخت ارزشمند پژوهشی با حمایت معاونت تحقیقات و به منظور تسهیل در روند انجام تحقیقات و ارائه خدمات تخصصی و پاسخ به نیازهای پژوهش، شروع به کار نموده که می تواند نقش موثری در ارتقاء کیفیت تحقیقات حوزه سلامت داشته باشد.

سپس هر یک از روسای آزمایشگاههای جامع تحقیقات به ارائه گزارش مفصلی از عملکرد واحدها در سطح دانشگاهها پرداخته و نظرات، پیشنهادات و مشکلات موجود را عنوان نمودند که با پاسخگویی جناب آقایان دکتر ملک زاده، دکتر عبادی فر و دکتر واسعی مورد برررسی قرار گرفت.

در ادامه آقای دکتر کبارفرد به معرفی بخش های مختلف آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان یک واحد نمونه و امکانات موجود و خدمات عمومی و تخصصی قابل ارائه در آن واحد  پرداخته، و به اهتمام مدیران آزمایشگاه در تضمین و ارتقاء کیفیت خدمات مربوط اشاره و بر توسعه تعاملات علمی فیمابین دانشگاهها بویژه در زمینه  برگزاری دوره های آموزشی و انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک تاکید نمودند.

در خاتمه آقای دکتر ملک زاده این جلسه را بسیار مثبت و مایه خوشنودی عنوان نموده و آمادگی خود را برای حمایت بیشتر از فعالیتهای آزمایشگاههای جامع تحقیقات دانشگاههای علوم پزشکی اعلام فرمودند. ایشان در زمینه معرفی توانمندیهای مجموعه به سایر بخشها و ارائه خدمات به واحدهای خارج دانشگاهی، در راستای جلب مشارکت و اعتبارات، به منظور راهگشایی در مسائل و مشکلات مجموعه و درآمدزایی، رهنمودهایی ارائه فرمودند.

لازم به ذکر است فاز اول این شبکه شامل دانشگاههای علوم پزشکی تیپ یک و فاز دوم شامل دانشگاههای علوم پزشکی کرمانشاه، ارومیه، زنجان، بیرجند، هرمزگان، شهرکرد، کاشان، سمنان، گیلان، شاهرود، همدان، زاهدان، یزد و یاسوج می باشد.

آخرین مطالب :