• ۱۱۷۰۱
  • ۱۲ / ۱۲ / ۱۳۹۷
رونمایی مقام محترم وزارت بهداشت از محصولات دانش بنیان

در روز دوشنبه به تاریخ 1397/09/12 شش محصول دانش بنیان در محل سالن همایش های دفتر توسعه فنآوری سلامت توسط وزیر محترم بهداشت رونمایی شد
با حضور جناب آقای دکتر هاشمی، وزیر محترم وزارت بهداشت، دکتر ملک زاده، معاون محترم معاونت تحقیقات و فنآوری، دکتر آخوند زاده قائم مقام معاونت تحقیقات و فنآوری، دکتر وطن پور مدیرکل دفتر توسعه فنآوری سلامت و مدیران و کارشناسان دفتر توسعه فنآوری سلامت و مدیران عامل و کارشناسان شرکت های دانش بنیان تولید کننده محصولات و اصحاب رسانه از شش محصول موفق در ساخت و تولید و تجاری سازی به شرح ذیل رونمایی گردید:

1-   ماده اولیه دارویی "سوفووسبویر" شرکت دارویی خورشید کادوس

2-   ماده اولیه داروی "داکلاتاسویر دی هیدروکلرید" شرکت دارویی خورشید کادوس

3-   شربت غلیظ طبیعی حاوی ژل رویال سلطنتی عسل خالص طبی و عصاره میوه عناب، بدون مواد نگهدارنده شرکت تحقیق و توسعه دایا دارو

4-   Synogel با حجم 2 میلی لیتر، حاوی 32 میلی گرم هیالورونیک اسید تزریق داخل مفصلی شرکت دانش بنیان نیکان طب کیمیا

5-   Viscor با حجم 5/2 میلی لیتر، حاوی 50 میلی گرم هیالورونیک اسید تزریق داخل مفصلی شرکت دانش بنیان نیکان طب کیمیا

6-   پانسمان پیشرفته ترمیم زخم با ساختار شبیه پوست انسان شرکت دانش بنیان طبا زیست پلیمر

 

پس از رونمایی خبرنگاران رسانه های حاضر در جلسه، سئوالات خود را با مقام محترم وزارت بهداشت و معاون محترم تحقیقات و فنآوری مطرح کرده و پاسخ های لازم را دریافت نمودند.

 


­ماده اولیه داروهای "سوفووسبویر" و داکلاتاسویر"  شرکت دارویی خورشید کادوس،  داروی " سینوژل" از شرکت نیاکان طب، شربت ژل رویال از شرکت دایا دارو ، داروی  "viscor" از شرکت نیاکان طب و پانسمان پیشرفته ترمیم زخم از شرکت طب زیست پلیمر رونمایی شدند.
 
ملک زاده معاون تحقیقات و پژوهش وزارت بهداشت در این مراسم گفت: 4 محصول که نخستین بار تولید شده در کشور ، مراحل مختلف تحقیقاتی را طی کرده است.
وی افزود: این محصولات اکنون وارد بازار شده اند .
ملک زاده گفت: 56 استارت آپ سلامت دیجیتال داریم و امیدواریم بتوانیم در آینده ای نزدیک از 40 محصول دانش بنیان رونمایی کنیم.
 
ادعای تحریم نبودن دارو، دروغ است
­وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی در این مراسم گفت: در یک ماه گذشته هیچ شرکت دارویی ما نتوانسته است پول جابجا کند و ادعای تحریم نبودن دارو ، دروغ است.
 
 رونمایی از 5 محصول دارویی جدید با حضور وزیر بهداشت
دکتر قاضی زاده هاشمی افزود: هفته گذشته 9 دارو و ماده اولیه جدید را بهره برداری کردیم و امروز هم با اتکای جوانان از 6 محصولی که تجاری شده است رونمایی می کنیم.
وی گفت: محصولات وزارت بهداشت قبل از اینکه رونمایی شود ابتدا وارد بازار می شود تا برخوردها و کیفیت آنها از سوی بازار را بسنجیم.
 
دکتر هاشمی افزود: محصولاتی که امروز رونمایی شد بسیار موثر هستند و کم هزینه و در درمان بیماری هایی نظیر هپاتیت بسیار اهمیت دارند.
وزیر بهداشت گفت: شرکت های دانش بنیان در این سال ها منشا آثار خوبی بودند، مقابله با تحریم با شعار شدنی نیست بلکه باید در عمل این را نشان دهیم.
 
وی افزود: ما اجازه نمی دهیم محصولی وارد بازار شود مگر اینکه همه استانداردها را رعایت کرده باشد، ما برای محصولات داخلی کیفیت را در اولویت قرار داده ایم.
هاشمی گفت: متاسفانه برخی تولیدکنندگان داخلی ابتدا محصول با کیفیت می دهند ولی بعد از اینکه مشتری پیدا شد از کیفیت آن می کاهند ، این آسیب در تولیدات داخلی است.

تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5