• ۱۱۷۱۷
  • ۲۸ / ۱۲ / ۱۳۹۷
کارگاه آموزشی " اخلاق در انتشار آثار پژوهشی "به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یزد درتاریخ 22/9/1397 برگزار شد

کارگاه آموزشی " اخلاق در انتشار آثار پژوهشی" با حضور اعضای کمیته های اخلاق دانشگاهی و کمیته های سازمانی، دانشگاههای علوم پزشکی کلان منطقه 7 کشور، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یزد برگزار شد.

این کارگاه با حضور جناب آقایان دکتر احسان شمسی گوشکی دبیر کمیته ملی اخلاق،  دکتر حسن باقری عضو هیئت علمی دانشگاه بقیه الله (عج)، دکتر مسعود میرزایی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، اعضای هیئت علمی و کارشناسان کمیته های اخلاق دانشگاههای علوم پزشکی اصفهان، کاشان، شهرکرد و یزد روز پنجشنبه مورخ 22/9/1397 در محل سالن اجتماعات هتل باغ مشیرالممالک برگزار شد.

در ابتدا آقای دکتر مسعود میرزایی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی یزد ضمن خیر مقدم و خوشامدگویی به ارائه سخنرانی تاریخی در خصوص اخلاق نشر در ایران پرداخته و اهداف برگزاری کارگاه را بیان نمودند.

سپس آقای دکتر احسان شمسی در خصوص اهمیت توجه به رعایت راهنمای اخلاق نشر توسط محققین و نویسندگان اظهاراتی نموده و به جوابگویی به سؤالات شرکت کنندگان در این زمینه پرداختند .    

در ادامه آقای دکتر حسن باقری در خصوص رعایت کدهای اخلاق در انتشارات علوم پزشکی، مرور راهنمای اخلاق در نشر، بیان وضعیت مقالات چاپ شده ایرانی و تأکید ویژه به شرایط نویسندگان مقالات و اهمیت رعایت اصول اخلاقی در نشر نتایج پرداخته و با نویسندگان به بحث و تبادل نظر پرداختند.   

بعد از نماز و صرف ناهار در جلسه بعدازظهر کارگاه، پرسش و پاسخ بین مدعوین و جناب آقایان دکتر شمسی و باقری به مدت 2 ساعت درباره مسائل مرتبط با اخلاق نشر برگزار شد و گواهی­های شرکت در کارگاه به شرکت­کنندگان ارائه شد

آخرین مطالب :