• ۱۱۷۳۶
  • ۱۷ / ۱ / ۱۳۹۷
با حضور معاون تحقیقات و فناوری؛ راهکارهای گسترش تعامل دانشگاه علوم پزشکی شیراز و پارک علم و فناوری استان بررسی شد

در بازدید دکتر رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پارک علم و فناوری فارس که با همراهی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز صورت گرفت، راهکارهای توسعه تعامل دانشگاه و پارک علم و فناوری بررسی شد.

 به گزارش معاونت تحقیقات و فناوری، دکتر رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همراهی دکتر یونس قاسمی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دکتر چوبینه مدیر توسعه و فناوری دانشگاه از پارک علم و فناوری استان فارس بازدید کرد.

در ادامه این بازدید، نشست مشترکی با دکتر «مهر» رئیس پارک علم و فناوری استان فارس برگزار شد و زمینه های توسعه همکاری و تعامل دانشگاه و پارک علم و فناوری، با ایجاد امکان بهره مندی دانشگاه از امکانات و خدمات حمایتی پارک و استقرار شرکت های دانش بنیان وابسته به دانشگاه بررسی شد.

 تاکید معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت بر توانمندی های مرکز پیوند بوعلی سینا در امر پژوهش

دیگر برنامه سفر معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت به فارس، بازدید از مرکز خیریه آموزشی، پژوهشی و پیوند اعضای بوعلی سینا، بود.

دکتر ملک زاده در نشست مشترکی با معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «سید علی ملک حسینی» مدیرعامل مرکز خیریه آموزشی، پژوهشی و پیوند اعضای بوعلی سینا، دکتر «حشمت الله صلاحی» رئیس این مرکز و دیگر مسوولان، با اشاره به توانمندی های بیمارستان در پیوند اعضاء و انجام اعمال جراحی پیشرفته و منحصر به فرد در کشور و منطقه، بر توسعه این توانمندی ها در حیطه پژوهش های کاربردی و تاثیرگذار تاکید کرد.

او اعطای گرنت پژوهشی برای ارتقای تحقیقات سلامت در این مرکز را از جمله راهکارهای دستیابی به این مهم خواند.

دکتر «یونس قاسمی»؛ معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با اشاره به خدمات این مرکز آموزشی پژوهشی و تجلیل از توانمندی های علمی و پژوهشی اساتید مرکز، نسبت به حمایت از توسعه امر پژوهش در این مرکز اعلام آمادگی کرد.

  همچنین جمعی از محققان و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه توسعه امر پژوهش و فناوری دیدار کردند.