• ۱۱۷۸۲
  • ۱۱ / ۳ / ۱۳۹۷
بازدید معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

در روز یکشنبه به تاریخ 1397/12/05 دکتر ملک زاده از مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بازدید به عمل آوردند.
در این بازدید که با همراهی دکتر وطن پور مدیرکل محترم دفتر توسعه فنآوری سلامت صورت گرفت دکتر ملک زاده با  آخرین دستاوردهای این مرکز در زمینه طراحی و انتقال فناوری روش‌های سریع و پیشرفته شناسایی انواع آلاینده‌ها و تقلبات در مواد غذایی آشنا شدند.

امروزه  وجود آلاینده‌ها و تقلبات در مواد غذایی یکی از چالش‌های بزرگی است که وجود آنها موجب ایجاد عوارض نامطلوب بر سلامتی انسان می‌گردد. این چالش در تمام کشورهای دنیا اعم از پیشرفته و در حال توسعه وجود دارد و سازمان‌های نظارت بر مواد غذایی کشورها در طی سال‌های اخیر برنامه و اهتمام ویژه‎‌ای را برای شناسایی آلاینده‌ها و تقلبات در مواد غذایی به منظور ارائه غذای سالم و اصیل به جامعه به اجرا گذاشته‌اند.

در قالب برنامه جامع سلامت غذای کشور که با همکاری مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سازمان غذا و دارو، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری از سال 93 در حال اجرا می‌باشد، توجه ویژه‌ای به طراحی روش‌های مختلف سریع و پیشرفته برای شناسایی آلاینده‌ها و تقلبات در مواد غذایی گردیده است. در این راستا، در قالب یک تفاهم‌نامه همکاری‌های بین‌المللی بین مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و موسسه سلامت غذای دانشگاه واخنینگن هلند، جدیدترین فناوری‌های روز دنیا برای شناسایی آلاینده‌ها و تقلبات به کشور منتقل و در این مرکز استقرار یافته است. از مهم‌ترین روش‌های استقراریافته در این مرکز می‌توان به روش‌های شناسایی سریع هشت گروه از آلاینده‌ها در گوشت، شیر، عسل و غلات، روش‌های شناسایی انواع آلاینده‌های پایدار آلی در ماهی، روش‌های شناسایی تقلبات آبلیمو با کمک دستگاه طیف‎سنجی مادون قرمز و روش‌های شناسایی تعیین کننده منشاء جغرافیایی و محل تولید عسل اشاره نمود.

آقای دکتر ملک‎زاده معاون محترم تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اعلام نمودند ما نیاز داریم آزمایشگاه‌های مجهزی داشته باشیم که پاسخگوی نیاز‌های سلامت غذای جامعه باشند و با اجرای طرح‌های ملی مرتبط با سلامت غذا، اطلاعات بسیار گران‌قیمتی در مورد اطمینان از سلامت غذای جامعه و راه های ارتقاء آن بدست آوریم. این اطلاعات با همکاری صنعت غذا می‌تواند باعث ارتقا سلامت غذای جامعه شود. با توجه به تجربه، تخصص، زیرساخت‌ها، تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته استقرار یافته در این مرکز، معاونت تحقیقات و فناوری آمادگی دارد که از اجرای طرح‎های تحقیقاتی کلان ارتقاء سلامت غذا در این مرکز حمایت نماید.

لازم به ذکر است که در این بازدید آقای دکتر پیرصالحی ریاست سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت و مدیران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری‎های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری حضور داشتند.
تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5