• ۱۱۷۸۷
  • ۱۹ / ۳ / ۱۳۹۷
دومین همایش ملی مدیران اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی

دومین همایش مدیران اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه های علوم پزشکی در سالن دارالفنون دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

این همایش با حضور جناب آقای دکتر آخوند زاده قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری، جناب آقای دکتر کبیری رییس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی و تیم همراه و نیز با حضور 62 نفر از مدیران اطلاع‌­رسانی دانشگاه­های علوم پزشکی، در روز چهارشنبه مورخ 97/12/15 برگزار شد.

در افتتاحیه این همایش جناب آقای دکتر آخوند­زاده با اشاره به اهمیت رسالت اطلاع­رسانی و دسترسی به منابع علمی به عنوان یک زیرساخت مهم، بر استفاده از این منابع تاکید نمودند. در ادامه جناب آقای دکتر کبیری با مروری بر سامانه نوپا از سامانه خبره­‌یاب پژوهش رونمایی کردند. این سامانه برپایه تخصص پژوهشی محققان علوم پزشکی طراحی شده و قابلیت شناسایی افراد خبره و توانمند در زمینه­‌های پژوهشی مختلف را براساس کلید­واژه‌­های سرعنوان­های موضوعی پزشکی و کلیدواژه‌­های مقالات را دارد. در ادامه جلسه معاون مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات سرکار خانم دکتر فضلی گزارشی از برنامه عملیاتی سال 1397 و برنامه­‌های آتی ارائه نمودند و مسئولین محترم گروه­های ترجمان دانش، اطلاع‌­رسانی، علم‌­سنجی، کمیسیون نشریات و انتشارات گزارش عملکرد فعالیت­‌های ستادی و ارزیابی­‌های دانشگاهی را ارائه نمودند. در بخش آخر این همایش به ده کلان منطقه آمایشی ده ماموریت ابلاغ شد؛ تا دانشگاه­های هر کلان منطقه طی همکاری و تشکیل کارگروهی مشخص و تحت نظارت مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی نسبت به اجرا و اتمام ماموریت تا پایان سال 1398 اقدام نمایند.
2