• ۱۱۸۶۲
  • ۱۰ / ۷ / ۱۳۹۸
با حضور مشاور عالی وزیر بهداشت انجام شد؛ بازدید از مرکز تحقیقات ژنتیک دانشگاه علوم بهزیستی و مرکز ایرانوم کشور

مشاور عالی وزیر بهداشت با حضور در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، از امکانات مرکز تحقیقات ژنتیک این دانشگاه و مرکز " ایرانوم " کشور واقع در این دانشگاه بازدید کرد.

به گزارش معاونت تحقیقات و فناوری، دکتر محمد اسماعیل اکبری از مرکز تحقیقات ژنتیک و اختصاصا مرکز ژنومیک کشوری (ایرانوم) بازدید کرد و از نزدیک در جریان چگونگی فعالیت این بخش های تخصصی قرار گرفت. 

همچنین دکتر اکبری ضمن تقدیر از توانمندی سیستم بسیار دقیق و استاندارد ایرانوم و ارائه رهنمودهایی برای ارتقای بهره وری از اطلاعات داده های ایرانوم، نسبت به همکاری با مراکز تخصصی ژنتیک دانشگاه علوم بهزیستی به ویژه در زمینه سرطان های ارثی، ابراز تمایل کرد.

وی همچنین توصیه هایی درخصوص توسعه فضای فیزیکی و سایر امکانات با توجه به پتانسیل بالای ژنتیک در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، ارائه کرد.

گفتنی است، در این برنامه، رییس دانشگاه  علوم بهزیستی و توانبخشی، معاونان تحقیقات، آموزش، درمان، توسعه و فرهنگی دانشجویی این دانشگاه، پرفسور نجم آبادی مدیر گروه و رییس مرکز تحقیقات ژنتیک این دانشگاه و مدیر پروژه کشوری ایرانوم و دکتر رضا نجفی پور مشاور اجرایی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و چند تن از اعضای هیات علمی، مشاور عالی وزیر بهداشت را همراهی کردند.

آخرین مطالب :