• ۱۱۹۳۹
  • ۶ / ۱۰ / ۱۳۹۸
نشست اساتید، فناوران و اعضای واحدهای فناور مرکز رشد دانشگاه شاهد با مدیر کل دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت

مدیر کل دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، جناب آقای دکتر وطن پور در نشستی صمیمانه با فناوران حوزه سلامت دانشگاه شاهد دیدار کردند.

در ابتدای این جلسه خانم دکتر کیاسالاری(معاون پژوهش و فناوری دانشگاه) از حضور آقای دکتر وطن پور ، معاونین پژوهشی دانشکده ها، روسای مراکز تحقیقاتی، مدیران دانشگاه و اعضای واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه در این نشست، قدردانی کردند. و از حاضران خواستند تا ضمن معرفی ، حوزه فعالیت خود را بیان کنند.

سپس آقای دکتر بیژنی(مدیر دفتر فناوری و تحقیقات کاربردی دانشگاه) به معرفی فعالیت ها و برنامه­های در دست اقدام دفتر امور فناوری و تحقیقات کاربردی و مرکز رشد دانشگاه پرداختند.

در ادامه آقای دکتر وطن­پور طی سخنانی به تشریح وضعیت فعالیت های پژوهشی در حوزه سلامت پرداختند. ایشان در مجموع وضعیت فعالیت­هایی که منجر به تولید فناوری می شوند و روند فعالیت های دانش بنیان و بودجه های تخصیص یافته در این حوزه را مناسب و روبه رشد ارزیابی نمودند. ایشان وجود دانشکده ها و اساتید حوزه های پزشکی و غیر پزشکی و جامع بودن دانشگاه را مزیتی برای اساتید، دانشجویان و فعالان حوزه فناوری سلامت در این دانشگاه برشمردند و از فناوران دانشگاه برای مشارکت در پروژه های فناوری دعوت کردند.

تعریف مرکز مشترک فناوری در بین دانشگاه های کشور، برگزاری ایده بازار و فن بازار ، تشکیل صندوق های حمایت از فناوری در دانشگاه ها با مشارکت بخش خصوصی، معرفی متقاضیان به صندوق های حمایت از فعالیت های فناورانه و دانش بنیان و راه اندازی سایت دیجی بنیان را از جمله فعالیت های دفتر متبوع خود در راستای حمایت از فعالیت های فناورانه و دانش بنیان در حوزه سلامت بیان نمودند.

همچنین در این جلسه حاضران سوالات خود را مطرح کردند و آقای دکتر وطن پور پاسخ های لازم را بیان کردند.