• ۱۱۹۵۵
  • ۳ / ۱۱ / ۱۳۹۸
نخستین استارت آپ ویکند گیاهان دارویی کشور در گناباد گشایش یافت

از مجموع 89 مرکز رشد فناوری وزارت بهداشت در سطح کشور 80 مرکز دارای مجوز و 9 مرکز در حال اخذ مجوز هستند.


نخستین استارت آپ ویکند صنعت گیاهان دارویی و مغذی کشور با هدف استفاده از ایده های نو در جهت کسب و کار و کار آفرینی در این صنعت باحضور مسئولان ، استادان ، نخبگان و صاحبنظران ذیربط به خصوص در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان ها در گناباد گشایش یافت.

معاون دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی روز  چهارشنبه در مراسم آغاز به کار این رویداد با اشاره به ظرفیت های کشور و از جمله گناباد در تولید گیاهان دارویی و مغذی ، برگزاری این استارت آپ و استفاده از ایده های تازه را نوید بخش توسعه ، رونق و نقش آفرینی بیشتر بخش فناوری ذکر کرد .

دکتر سعید متولی زاده ادامه داد: حمایت از استارت آپ ها در بخش های مختلف بستر ساز توسعه و بالندگی ایده های خلاقانه در مسیر توسعه و فناوری است و فعالیت های فناورانه و ایده پردازی باید متناسب با اولویت ها و ظرفیت های مناطق مشخص شوند.

وی ادامه داد: از مجموع 89 مرکز رشد فناوری وزارت بهداشت در سطح کشور 80 مرکز دارای مجوز و 9 مرکز در حال اخذ مجوز هستند.

معاون دفتر تحقیقات و فناوری سلامت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت : ایجاد زیر ساخت های لازم و آموزش را ضرورت توسعه فعالیت های پژوهشی و فناورانه است و دانشگاه علوم پزشکی گناباد با زیرساخت های خوب خود  از ظرفیت زیادی در زمینه توسعه فناوری به خصوص در بخش صنعت گیاهان دارویی در کشور برخوردار است.