• ۱۱۹۸۳
  • ۱۰ / ۱۲ / ۱۳۹۸
دکتر وطن پور مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان ، آموزش پزشکی با هدف آشنایی و توسعه فعالیت شرکتهای فناور و دانش بنیان از پارک علم و فناوری البرز روز دوشنبه 2 دی ماه بازدید کرد.

دکتر وطن پور در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه شرکت های دانش بنیان و فناور در پارک علم و فناوری البرز گفت:

پارک علم و فناوری البرز مجموعه ای با ارزش و توانمند است و امروز خوشحال هستم که در چنین مجموعه علمی  و فناورانه ای  حضور پیدا کردم  و امیدوارم فناوران استان البرز از این مجموعه با ارزش بهره مند و از حمایتها و امکانات پارک علم و فناوری البرز  در جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان استفاده نمایند.

وی گفت : طرح های سلامت دیجیتال به ویژه تشخیص و ژن ترابی در این زمینه مورد توجه است و با اشاره به اینکه هم اکنون تعدادی شرکت برای طرح های سلامت دیجیتال شناسایی شده است عنوان کرد: با توجه به توسعه روز افزون جمعیت بر روی پروژه گوشت مصنوعی نیز بررسی هایی در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد :تحریم ها امروز برای کشور فرصت ساز شده و با اتکا بر توان علمی و توسعه شرکت های دانش بنیان توانسته ایم از ظرفیت های داخلی به خوبی بهره برداری کنیم.

دکتر وطن پور با تصریح اینکه بر این اساس وزارت بهداشت از شرکتهای فناور حمایت میکند افزود: هفته پژوهش فرصت مغتنمی برای نمایش توانمندی ها در عرصه علم و دانش است و با توافقی که وزارت علوم, تحقیقات و فناوری با وزارت بهداشت, درمان و آموزش پزشکی داشته است از ظرفیت پارک های علم و فناوری در حوزه سلامت برای تولید صنعتی استفاده می شود.
مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش با اشاره به اینکه علی رغم تمام این ها ما درزمینه های مختلف دانش بنیان عملکرد بسیار خوبی داشته ایم و توانسته ایم مشکلات زیادی را برطرف کنیم خاطرنشان کرد: ما هم اکنون 22 داروی اساسی و ضروری کشوررا در شرکت های دانش بنیان خود تولید کردیم که سبب جلوگیری از خروج حدود یک میلیارد دلار ارز از کشور شده است.در همه زمینه ها و در همه مناطق کشور ما توانایی خودکفایی و تکیه بردانش خود را داریم اما به شرطی که بتئوانیم از هر استان، شهر و روستا از توانمندی ها و پتانسیل خود استفاده کنیم و اجازه دهیم یک ایده توسط صاحبان آن ایده پیاده و تجاری شود.

وی افزود: ویژگی مثبت و بسیار جذاب فعالیت در زمینه دانش بنیان این است که اگر کسی واقعا علاقه مند کار باشد، خسته نخواهد شد و از تولید علم و ثروت و خدمت به مردم لذت خواهد برد.نمونه های بسیار بارز این افراد که دیدگاه متفاوتی نسبت به دنیا دارند درکشور ما یافت می شوند. ، ایده های بسیاری وجود دارند که می توان از آنها برای شروع یک کسب وکار جالب الگو گرفت و سرمایه گذاران زیادی را جذب آن کرد.

دکتر وطن پوربا اشاره به پتانسیل های استان البرز در حوزه دانش بنیان گفت: پیشرفت های بسیاری در زمینه های مختلف در استان البرز انجام شده است اما هنوز این استان پتانسیل بسیار بالایی برای موفقیت های بیشتر دارد و نباید خود را در همین نقطه متوقف کند.هماهنگی های لازم در وزارت بهداشت هم وجود دارد که می تواند نکته مثبتی برای پیشرفت استان البرز باشد.
وی بر همکاری های وزارت بهداشت و وزارت علوم در حوزه دانش بنیان و سلامت اشاره کرد و گفت:  در حوزه وزارت بهداشت همه تلاش ما در راستای رسیدن به یک وحدت جمعی بین نهاد های دانش بنیان و وزارت بهداشت است. صندوق ها مخصوصا صندوق نوآوری  و شکوفایی همکاری بسیار خوبی با ما داشته اند و درخواست ما از شرکت های دانش بنیان این است که از این ظرفیت ها استفاده کنند. خوشبختانه با همکاری هایی که با وزارت علوم صورت گرفته است قرار بر این شده است که وزارت بهداشت در حوزه سلامت در هیئات امنا و پارک های علم و فناوری نماینده داشته باشد و این مهم هم انجام پذیرفته است.
دکتر وطن پور با اشاره به اینکه یکی از نهاد هایی که باید هماهنگی خوبی با بخش دانش بنیان داشته باشد سازمان استاندارد است گفت:  ما درحال رایزنی هایی با مسئولین سازمان  استاندارد هستیم تا بتوانیم مسیر را برای موفقیت و نتیجه گرفتن شرکتهای دانش بنیان هموارتر کنیم.

alborz
alborz

آخرین مطالب :